Godziny otwarciaPn - Pt od 7 do 17, Sb od 7 do 13

Numer telefonu+12 282-61-05, +12 258-11-10

O nas

Czym dokładnie się zajmujemy

Bezpieczne uprawianie sportu na boisku zależy przede wszystkim od stanu nawierzchni. Najważniejszym czynnikiem utrzymania jak najlepszej jakości nawierzchni ze sztuczną trawą jest systematyczna konserwacja boiska.

P1100879Boisko ze sztucznej trawy zbudowane jest z odpowiednio przygotowanego podłoża na którym jest ułożona sztuczna trawa obciążona w dolnej warstwie piaskiem kwarcowym i wypełniona granulatem. Najczęściej występuje granulat gumowy z recyclingu.

Od dobrego przygotowania podłoża podczas budowy będzie zależała „tafla” boiska, brak nierówności oraz stopień odprowadzenia wody deszczowej.

Jeśli nawierzchnia boiska została prawidłowo przygotowana, włosy sztucznej trawy są ustawione w pozycji zbliżonej do pionowej, wypełnione w górnej warstwie granulatem, który uleastycznia boisko, zwiększa odczucie miękkości podłoża oraz stabilizuje włosy trawy w pozycji pionowej.

Właściwa ilość granulatu jest bardzo ważna dla trwałości trawy, komfortu gry i bezpieczeństwa zawodników.P1100873

W przypadku zbyt małej ilości granulatu boisko  ulegnie szybkiej degradacji – z powodu braku stabilizujących granulek włosy trawy w czasie eksploatacji zostaną zdeptane i złamane, powodując powstanie trwałego klepiska. Tak ubite boisko nie stwarza komfortu gry, a wręcz może być niebezpieczne dla zawodników. Łatwo na nim o poślizgi, które mogą doprowadzić do kontuzji.

Boisko zadeptane blokuje odpływ wody do podbudowy, powodując powstawanie kałuż wody po opadach deszczu,a w konsekwencji w dłuższej perspektywie czasowej takie boisko jest dobrym podłożem dla wegetacji traw, chwastów i mchów.

P1100849Podczas eksploatacji boiska następuje przemieszczanie granulatu. Nawet przy właściwej ilości granulatu na płycie, przy intensywnym użytkowaniu, następuje ubicie granulatu. Chcąc temu przeciwdziałać wskazane jest przeprowadzanie konserwacji, która powoduje spulchnienie struktury boiska, „wyciągnięcie” granulatu na powierzchnię, jego wyrównanie i zaczesanie trawy. Konserwacja przeciwdziała również porastaniu boiska przez mchy, trawy itp.

Sztuczna nawierzchnia ma swoją wytrzymałość i trwałość.

Przy braku pielęgnacji następuje jej szybkie niszczenie, natomiast stosowanie regularnej konserwacji powoduje wydłużenie żywotności boiska jednocześnie podnosząc komfort dla użytkowników.

Nawet najlepiej wykonana nawierzchnia boiska po dłuższym użytkowaniu bez przeprowadzanych konserwacji ulegnie degradacji.